Esemény leírás
Az Egészségügyi Világszervezetének, a WHO-nak a felmérése szerint pár éven belül a kiégés vagyis a burnout a szívinfarktust megelőzve a leghalálosabb betegség lesz. Mi az oka a burnout-szindróma kialakulásának? Milyen tünetei és fázisai vannak? Mit tehetünk kiégés ellen?
A burnout, vagyis kiégési szindróma egy hosszútávú fokozott érzelmi megterhelés, kedvezőtlen stresszhatások következtében létrejövő fizikai-érzelmi-mentális kimerülés. Az állapot során a személy tartós tehetetlenséget, inkompetencia-érzést, csökkent munkakedvet él meg, motivációja és teljesítménye csökken, munkahelyi elfoglaltságait monotonnak és értéktelennek ítélheti meg.
Mindezek következményeként a munkahelyi kapcsolatok felszínessé vagy éppen konfliktusossá válhatnak, a személyes szükségletek háttérbe szorulnak, és akár egészségkárosodás is kialakulhat. Keletkezhet függőség, alvásprobléma, táplálkozási zavar, vagy akár pszichoszomatikus betegségek.
A kiégés bármely foglalkozási területen megjelenhet, ahol a munka érzelmi megterheléssel jár, de a segítő foglalkozásúak fokozottan veszélyezettetek. Leggyakrabban az orvosokat, pszichológusokat, pedagógusokat, szociális segítőket, ápolónőket, hospice házakban dolgozókat, lelkészeket, mentősöket, és más hasonló, emberekkel kapcsolatos tevékenységet végzőket sújtja; különösen azokat, akik magukkal szemben túlzottan igényesek, folyamatosan nehezen teljesíthető elvárásokat támasztanak önmagukkal szemben.
Előadó: Gonda-Jónás Mónika business coach, tréner
Az előadás a Felelős Cégvezetés Club tagjainak ingyenes, viszont az esemény regisztrációhoz kötött! Kérjük, hogy részvételi szándékát a Jelentkezési űrlap kitöltésével jelezze felénk.